separacja-rzes-wybrac-platki-czy-tasme-3

Separacja rzęs: wybrać płatki czy taśmę?

Ile stylistek rzęs – tyle stylów pracy z rzęsami. Każda z nich ma swoje własne upodobania i przyzwyczajenia. Jeśli jednak chodzi o separowanie rzęs podczas zabiegu przedłużania – wszystkie działają podobnie. Albo stawiają na płatki kolagenowe, albo na papierową, silikonową lub piankową taśmę. Która opcja jest lepsza? Jakie są cechy obu?

Nie da się ukryć, że praca kosmetyczki wymaga od niej własnego stylu. O ile stylistki mogą różnić się sposobem doklejania rzęs, poziomem umiejętności, precyzją i profesjonalizmem, o tyle podczas separacji rzęs zbyt wielkich różnic nie dostrzeżemy. Sprawa ma się w taki sposób ze względu na produkty, jakimi posługują się stylistki. Do separacji najczęściej używa się kolagenowych płatków lub taśmy. Która opcja jest lepsza?

 

Taśmy – dlaczego je wybieramy?

 

Taśmy do separacji rzęs możemy podzielić na kilka rodzajów. I tak mamy: taśmy papierowe, silikonowe oraz piankowe.

  • Pierwsza z nich jest najtańsza i najbardziej ekonomiczna. Tutaj jednak jej plusy się kończą. Mimo, że jednak rolka taśmy papierowej może posłużyć nam naprawdę na kilka dobrych razy, jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Jednym słowem – niewygodnie się na niej pracuje i może stanowić zagrożenie dla oczu Klientki (np. poprzez ostre zakończenia, które mogą uszkodzić rogówkę Klientki).
  • Taśmy silikonowe są taśmami hipoalergicznymi. Będą więc dla każdej z naszych Klientek bezpieczne i nie wywołają żadnych niepożądanych reakcji alergicznych. Warto używać ich do podklejania górnych oraz dolnych powiek.
  • Taśmy piankowe są najbardziej miękkie z wszystkich taśm. Najchętniej stylistki decydują się na ich użycie podczas zabiegu na Klientce mocno wrażliwej, której oczy łzawią podczas doklejania sztucznych rzęs.

 

Płatki kolagenowe – nowa jakość?

 

Stylistka rzęs podczas pracyNie da się ukryć, że płatki kolagenowe używane podczas separacji rzęs stały się już niejako wyznacznikiem luksusu. Klientki mocno chwalą sobie efekty, jakie dają płatki nawet po wyjściu z gabinetu. Nie da się ukryć że to za sprawą nawilżenia, które gwarantują płatki. Skóra pod oczami po używaniu taśm może być przesuszona. Płatki nie dopuszczają do takich sytuacji, pozostawiając Klientki zadowolone.

 


Zapraszamy do zapoznania się z bogatym asortymentem akcesoriów do seperacji rzęs na: https://www.amazinglashes.pl/separacja