blossom-3176402_1280

Medycyna estetyczna – dla kogo będzie odpowiednia?

Jeszcze kilka lat temu medycyna estetyczna zdawała się być zarezerwowana dla osób związanych z show-biznesem lub tych, którzy zarabiają znacznie więcej niż przeciętny obywatel. Na całe szczęście, dziś jest ona dostępna dla praktycznie każdego! To świetny sposób na nieinwazyjne pozbycie się pewnych niedoskonałości związanych z naszym ciałem. Czy ty również możesz skorzystać z takiej pomocy?

Czy ja też mogę?

Otóż uważamy, że tak! Gdybyśmy mieli spojrzeć na to, kto chodzi do takich miejsc, to są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni w przeróżnym wieku! Należy jednak pamiętać o tym, że każdy z zabiegów powinien być dobrany do naszego ciała i jego potrzeb. Dobry i wykwalifikowany specjalista pomoże nam w odpowiedniej diagnozie i nic nie powinno zostać wykonane bez jego wiedzy i wyraźnej zgody. To właśnie wywiad i ocena stanu naszej skóry są drogą do tego, abyśmy osiągnęli to, czego chcemy – czyli wygląd, który nas zadowala.

Od czego to zależy?

Dość jasne jest to, że podjęte kroki zależą od problemu, z którym chcemy się uporać oraz potencjalnych oczekiwań pacjenta. Oczywiście możemy się domyślić, że osoby młode raczej nie będą zamartwiać się zmarszczkami w okolicach ust lub oczu, w przeciwieństwie do osób w starszym wieku. Z drugiej strony, mogą być one zainteresowane zabiegiem usuwania blizn po trądziku. Wystarczy dobrze zalecony peeling czy mikrodermabrazja i jesteśmy w stanie otrzymać zadowalające rezultaty.

Oczywiście oferta jest znacznie szersza, a wraz z naszym rosnącym wiekiem, lekarz prowadzący może zaproponować nam coraz to nowsze zabiegi, takie jak mezoterapia polegająca na ostrzykiwaniu naszego ciała i wprowadzaniu w ten sposób koktajlu odżywczych substancji. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o dobrociach kwasu hialuronowego, leczeniu blizn czy powiększaniu naszych ust! A to zaledwie początek!

Podsumowanie

Medycyna estetyczna jest tak uniwersalna, że większość z zabiegów może być stosowana praktycznie u każdego pacjenta, niezależnie od wieku i płci. Ułatwiony dostęp do niej jest prawdziwą szansą dla tych, którzy niekoniecznie są zadowoleni ze swojego wyglądu. Tak mało dzieli nas od spełnienia naszych marzeń, czemu więc tego nie wykorzystać?

Na zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej możesz przyjść do Sopockiej Fabryki Urody.