jak-zachowac-piekna-i-zdrowa-cere-1

Jak zachować piękną i zdrową cerę?

Lśniąca i jędrna skóra twarzy to coś, czym chciałaby się cieszyć każda kobieta. Mimo że nasza skóra się starzeje i wysusza, możemy robić kilka rzeczy, które pomogą nam zachować młody i piękny wygląd. O co chodzi?

Chcąc jak najdłużej zachować zdrowo wyglądającą skórę twarzy, nie musimy wcale wydawać kilkuset złotych miesięcznie na zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Podstawowe minimum w pielęgnacji cery możemy zapewnić sobie same w domowym zaciszu! Oto kilka rad:

 

  • Przeprowadzaj dokładny demakijaż!

wacik do demakijażuNic tak nie wysusza i niszczy skóry twarzy jak niezmyty do końca makijaż. Aby jednak zapobiec przykrym konsekwencjom, wystarczy przykładać się i zawsze przed snem poświęcić 10 minut na kompleksowe usunięcie pozostałości kosmetyków z twarzy. Co ważne – powinnyśmy zaczynać od oczu i kierować się w stronę podbródka. Do demakijażu najlepiej jest używać letniej wody, jednak kiedy mamy do czynienia z kosmetykami wodoodpornymi – warto sięgnąć po mleczko lub płyn micelarny. Czyścimy nimi twarz wacikami aż do momentu, kiedy na białych płatkach nie będą zostawały już żadne ślady makijażu.

 

  • Używaj dobrych kremów i masuj twarz!

krem do pielęgnacji ceryNie bój się zainwestować nieco więcej pieniędzy w lepszy niż dotychczas krem do twarzy. Chcąc bowiem zachować skórę jak najdłużej odżywioną, nawilżoną oraz jędrną, powinnyśmy codziennie używać kremów dostosowanych do naszego rodzaju cery. Kremowanie twarzy możesz dodatkowo wzbogacić jej kilkuminutowym masażem. Usprawni on krążenie, a co za tym idzie – sprawi, że skóra będzie jędrna oraz rozpromieniona.

 

  • Wybierz swoją ulubioną maseczkę i rób ją w domu!

maseczka na oczy z ogórkaW Internecie znaleźć można naprawdę sporo domowych przepisów na skuteczne maseczki poprawiające kondycję skóry. Do dyspozycji mamy wszystkie składniki, jakie tylko znajdziemy w szafkach lub lodówce! Do najpopularniejszych maseczek tego sezonu należą na pewno: maseczka twarogowa, ziemniaczana oraz z płatków owsianych. Sposobów na ich przyrządzenie jest wiele. Możemy same wybrać, który z nich będzie dla nas najprzyjemniejszy.