Co daje mezoterapia?

Medycyna estetyczna ma do zaoferowania zabieg w postaci mezoterapii. Są one wykonywane w gabinetach dermatologii estetycznej i cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród przedstawicielek płci pięknej. Oczywiście nie brakuje też panów, którzy pragną poprawić swój wygląd czy uporać się z pewnymi problemami. Mezoterapia może być igłowa lub bezigłowa. Co warto wiedzieć o tego typu zabiegach?

Po co komu mezoterapia?

Mezoterapia jest godnym polecenia zabiegiem medycyny estetycznej dla osób pragnących poprawić swój wygląd. Polega on na ostrzykiwaniu skóry cienkimi igiełkami, czego celem jest dostarczenie do głębokich warstw skóry składników aktywnych zawartych w preparatach. Są one przygotowywane zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów. Bardzo często znajdują się w nim substancje takie jak kwas hialuronowy, aminokwasy, kofeina, wyciągi roślinne i sole mineralne.

 

Celem ostrzykiwania skóry jest pobudzenie jej procesów regeneracyjnych, nawilżenie i odmłodzenie. Na korzyść mezoterapii przemawia to, że można ja przeprowadzać niezależnie od pory roku. Każda jest dobra do tego, aby zafundować sobie odmładzający zabieg, dzięki któremu skóra nabiera błysku, jędrności i zdrowego kolorytu. Jeśli ktoś pragnie zachować młodzieńczy wygląd na długie lata, to jak najbardziej powinien zainteresować się . Tym bardziej, że nie jest to bardzo inwazyjny zabieg, szczególnie po wybraniu mezoterapii bezigłowej. Nie trzeba też obawiać się jakimiś dokuczliwymi dolegliwościami bólowymi i długotrwałą rekonwalescencją.

Mezoterapia stosowana jest na całe ciało, łącznie z dłońmi i cerą. Najczęściej wybiera się mezoterapię igłową, czyli podskórne wstrzykiwanie substancji za pomocą igły. W przypadku tego zabiegu można spodziewać się znacznie lepszych efektów niż w mezoterapii bezigłowej. Jest jednak bardziej nieprzyjemny, ale efekty widać już po pierwszym zabiegu. Wygląd skóry odmienia się w przeciągu kilku tygodni. Z kolei mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem polegającym na dostarczaniu głębokich warstwom skóry składników odżywczych przy pomocy fali radiowych o konkretnej częstotliwości. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i bezinwazyjny. Poprawę kondycji i wyglądu skóry można odnotować już po kilku seriach zabiegów. Mezoterapia bezigłowa świetnie sprawdza się także w walce ze znienawidzonym przez kobiety cellulitem, czyli z pomarańczową skórką. Trzeba pamiętać o tym że nie każdy może pozwolić sobie na mezoterapię. Przeciwwskazaniem są alergia, ciąża, cukrzyca, opryszczka, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych/przeciwnowotworowych.