3-zmory-ktore-szkodza-twojemu-pieknu-1

3 zmory, które szkodzą Twojemu pięknu

Choć są powszechne i codzienne – nie zauważamy ich negatywnego działania na co dzień. Dopiero, gdy głębiej zastanowimy się nad trybem naszego życia, zauważymy, że te małe przyzwyczajenia rujnują naszą urodę. Warto poznać je już teraz, by w przyszłości móc z nimi walczyć.

Kobiety często zastanawiają się nad tym, co niekorzystanie wpływa na ich urodę. Głównie poruszają tematy ubioru, makijażu, odpowiedniej fryzury, zachowania czystości i higieny. Jednak czy aby na pewno brak którejkolwiek z tych rzeczy ma tak drastyczny wpływ na obniżenie poziomu naszego piękna? A może przyczyny leżą gdzie indziej? Na przykład w naszych codziennych przyzwyczajeniach?

Oto trzy najczęściej popełniane błędy, które niekorzystnie wpływają na naszą urodę:

 

  1. Za krótko śpimy!

śpiąca kobietaGrzech numer jeden dotyczy snu i wypoczynku. Żyjemy w świecie, w którym wszystko dzieje się szybko i my również żyjemy szybko. Mamy na głowie wiele rzeczy, na które po prostu brak nam czasu. Dlatego właśnie chodzimy spać bardzo późno (lub wcale nie chodzimy) i wstajemy bardzo wcześnie. Narażamy się na opuchnięcia twarzy, sińce i worki pod oczami oraz zmęczenie skóry. Aby tego uniknąć należy tak planować swój dzień, by nie trzeba było nie sypiać. Standardowa ilość snu dla dorosłego człowieka to ok. 7-8 godzin. Wtedy skóra ma czas na regenerację, a pamięć na uporządkowanie. Nie zapominajmy o tym!

 

  1. Dwie popularne używki – kawa i papierosy!

poranna kawa i papierosTrudno Ci wyobrazić sobie swój dzień bez czterech kaw i dziesięciu papierosów? Zapomnij o zdrowej cerze! Zarówno nikotyna, jak i kofeina, sprawiają, że nasza skóra traci swój naturalny blask i jędrność, staje się matowa, sucha, szara i zmęczona. Dlatego właśnie nie warto jest aż tak siebie truć! Z drugiej strony jeśli nie chcesz lub nie potrafisz pożegnać się z kawą oraz papierosami – zainwestuj w dobry krem nawilżający i odżywiający, który pomoże utrzymać Twoją skórę w przyzwoitej kondycji.

 

  1. Stres, tempo życia, presja

zestresowana kobieta w pracyNie da się ukryć, że nasze czasy, oparte na dużej prędkości i robieniu dziesięciu rzeczy naraz, są mocno stresujące i wymagają sporej odporności psychicznej na to, co się wokół nas dzieje. Zalewają nas fale obowiązków, z którymi musimy sobie jakoś radzić. Jednak mimo wszelkich starań – stresujemy się. A kiedy się stresujemy – nasze tętno gwałtownie przyspiesza, powiększając naczynia krwionośne. Skutkuje to zaczerwienieniami na twarzy oraz wyskakiwaniem tak zwanych „pajączków”. Chcąc im zapobiec – kup krem, który wzmocni strukturę Twoich naczynek.